foto: DWOT

Jak to będzie wyglądać?

Czego zatem możesz spodziewać się w dniu Twojego wcielenia do służby?

  • Otrzymasz potrzebny żołnierzowi ekwipunek: mundur, buty, plecak i resztę wyposażenia indywidualnego. Pamiętaj, od tego momentu, aż do zakończenia szkolenia, nie rozstajesz się także z bronią!

  • Musisz zadbać o schludny wygląd. Kobietom zalecamy upięcie włosów w taki sposób, by nie opadały na twarz, czy ramiona. Mężczyźni, którzy na co dzień noszą brodę, nie muszą jej golić. Powinni zadbaj tylko o to, aby zarost, czy fryzura były schludnie utrzymane, tak by w żaden sposób nie przeszkadzały w prawidłowej obsłudze broni, czy wykonywaniu innych czynności podczas szkolenia. Z tych samych powodów, jeśli nosisz biżuterię, na czas szkoleń zostaw ją lepiej w domu. W dniu wcielenia wszyscy Terytorialsi mogą także skorzystać z usług fryzjera.

  • Zostaniesz poddany analizie składu ciała (badanie BMI / BF) – to pozwoli nam na określenie Twojego potencjału fizycznego. Po przeanalizowaniu Twoich wyników, zaproponujemy Tobie plan treningowy, który pomoże Ci przygotować się właściwie do kolejnych etapów szkolenia oraz pełnienia służby.

  • Zostaniesz poddany wejściowemu testowi sprawności fizycznej. Jeśli chcesz wiedzieć o nim więcej, kliknij tutaj.

  • Otrzymasz wstępny instruktaż m.in. z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych, ochrony informacji niejawnych. Poznasz także prawa i obowiązki żołnierza, które wynikają z przepisów prawa.


Wszystkie kolejne dni będą bardzo intensywne. Każdy dzień szkolenia trwa 12 godzin, w czasie których czeka Cię sporo wysiłku fizycznego, szkolenie taktyczne oraz strzeleckie. Szkoląc Terytorialsów skupiamy się przede wszystkim na przekazaniu wiedzy z zakresu szkolenia bojowego i wyuczeniu praktycznych umiejętności. Dlatego ćwiczenie musztry ograniczyliśmy do minimum – w końcu Polska potrzebuje żołnierzy, którzy strzelają lepiej, niż maszerują.