foto. DWOT

Cyberkomponent

Interesujesz się cyberbezpieczeństwem? Jesteś informatykiem? Masz ponadprzeciętne umiejętności i wiedzę z zakresu walki z zagrożeniami w sieci? Być może Zespół Działań Cyberprzestrzennych to miejsce właśnie dla Ciebie?

O nas

Zespół Działań Cyberprzestrzennych (ZDC) – to kuźnia dla Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (WOC). To właśnie w tym zespole będą szkolić się żołnierze, którzy w przyszłości zadbają o nasze bezpieczeństwo w sieci.
W ZDC będzie służyć 100 żołnierzy. Planuje się, że tylko dziesięciu z nich to będą żołnierze zawodowi. Dlatego tak ważna jest rekrutacja wyjątkowo uzdolnionych ochotników. Do ZDC mają trafić najlepsi, którzy w późniejszym czasie będą działać w samodzielnych zespołach przy Brygadach WOT.

Czym jest ZDC?

Zespół Działań Cyberprzestrzennych w 90% to ochotnicy. Nie jest to struktura finalna, ponieważ Wojska Obrony Terytorialnej planują dalszy rozwój zdolności w obszarze cyberbezpieczeństwa. Docelowy cyberkomponent WOT będzie posiadał w swej strukturze autonomiczne elementy, zdolne do samodzielnego wykonania zadania.
Początkowo cyberkomponent WOT będzie zlokalizowany przy Dowództwie WOT w Zegrzu. W późniejszym czasie planowane jest powołanie mniejszych, regionalnych komponentów a docelowo grup Cyber przy wszystkich Brygadach OT. Dzięki takiemu procesowi zostanie utrzymana potrzeba terytorialności, która jest fundamentem formacji.

Co oferujemy?

  • ciekawą i atrakcyjną służbę dającą możliwość rozwoju kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa;
  • kierunkowe szkolenia specjalistyczne prowadzone przez kadrę ekspercką dające możliwość uzyskania certyfikatów;
  • jasną i określoną ścieżkę kariery (awansu);
  • możliwość dofinansowania podnoszenia własnych kwalifikacji (kursy specjalistyczne, studia kierunkowe).

Jak budujemy?

Zespół Działań Cyberprzestrzennych to specjaliści poszerzający swoją wiedzę i kompetencje w trzech głównych obszarach:

  • rozpoznania i obrony cyberprzestrzeni
  • analizy powłamaniowej
  • utwardzania systemów

Oferta jest skierowana do osób, które chcą kontynuować karierę zawodową na rynku cywilnym i jednocześnie są gotowe do podjęcia służby na rzecz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.